ЧОРНОМОРСЬКА СЕЛИЩНА ГРОМАДА ОДЕСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Одеська область, Одеський район

 Епізоотична ситуація у світі та Україні із основних заразних хвороб тварин залишається складною. Вперше за десятиліття у Європі зареєстровано спалахи ящуру (Угорщина, Словаччина, Німеччина) та блутангу.

Дата: 23.04.2025 16:47
Кількість переглядів: 41

 Фото без опису

 Епізоотична ситуація у світі та Україні із основних заразних хвороб тварин залишається складною. Вперше за десятиліття у Європі зареєстровано спалахи ящуру (Угорщина, Словаччина, Німеччина) та блутангу. Як наслідок – високі ризики занесення хвороб на територію України. Країни, де реєструється ці хвороби, несуть великі економічні збитки, які складаються із витрат на проведення карантинно-обмежувальних заходів, довготривалої заборони на експортування тварин, продукції та зернових з місцевостей, де зареєстровані дані захворювання, тощо.

   Ящур проявляється лихоманкою, везикулярним враженням ротової порожнини, вінчика, у корів – вим’я, а молоді тварини гинуть безсимптомно. Ящур вражає широкий спектр тварин: велику рогату худобу, свиней, овець, кіз, верблюдів, буйволів, яків, оленів, косуль, джейранів, сайгаків, турів, лосів, кабанів, антилоп, зебр, слонів, ведмедів та інших парнокопитних. На ящур може хворіти й людина. Люди заражаються при споживанні необеззараженого молока від хворих тварин. Переносниками ящуру можуть бути і несприйнятливі до хвороби тварини - собаки, коти, коні, а інколи кури, качки, гуси, синантропна птиця тощо.

   До клінічних ознак блутангу належать: лихоманка, слинотеча, набряк губ, запально-некротичне ураження ротової порожнини, ціаноз язика, кон’юнктивіт, почервоніння та гангрена дійок, аборти. На блутанг хворіють вівці, кози, білохвості олені, буйволи, антилопи, лосі та інші жуйні.

   Загроза ящуру, що виникла після спалахів в Європі, змусила Україну діяти оперативно. Держпродспоживслужба запровадила посилені заходи контролю на кордоні та в прикордонних регіонах, що межують з країнами ЄС, до яких належить Одещина. Аби мінімізувати ризик занесення та розповсюдження ящура на територію України невідкладно вжиті заходи реагування у відповідності до вимог Інструкції щодо профілактики та ліквідації захворювання тварин на ящур, затвердженої наказом Мінагрополітики від 07.08.2017 № 431, Законів України «Про ветеринарну медицину», «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин». На позачерговому засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України прийнято додаткові ветеринарносанітарні заходи для недопущення занесення вірусів ящуру та блутангу на територію України. Серед них – суворе дотримання заходів біобезпеки на фермах, переміщення тварин тільки за наявності супровідних ветеринарних документів тощо. 

    Фермери та власники тварин мають бути надзвичайно пильними та ретельно стежити за тваринами для своєчасного виявлення симптомів захворювання.

   При Головному управлінні Держпродспоживслужби в Одеській області створені «гарячі лінії» для приймання дзвінків від громадян регіону у випадку підозр щодо захворювань тварин на ящур чи блутанг: (048) 716 66 74, (097) 599 65 22.

  Мешканці Одеського району Одеської області також можуть звернутись за номером телефону (048) 731-72-22. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь