ЧОРНОМОРСЬКА СЕЛИЩНА ГРОМАДА ОДЕСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Одеська область, Одеський район

Три роки стійкості: Реєстр збитків для України та шлях до справедливості

Дата: 28.02.2025 11:14
Кількість переглядів: 31

итків, завданих агресією
Фото без опису

Три роки тому Російська Федерація розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну, що призвело до масштабних руйнувань, втрат і поранень. Сьогоднішній день є днем визнання глибоких людських і матеріальних втрат від триваючої агресії, а також підтримки всіх тих, хто постраждав від її наслідків.

Реєстр збитків для України отримує свідчення з перших вуст про значні особисті і матеріальні втрати.

Заяви, подані до Реєстру, документують пережите постраждалими від війни, даючи тим, хто вижив, голос і можливість поділитися пережитим. Вони також ілюструють масштаби руйнувань та їхній вплив, сприяючи ширшим зусиллям, спрямованим на забезпечення справедливості.

Наслідки війни в Україні – загибель людей, поранення, переміщення, руйнування будинків і підприємств, пошкодження інфраструктури та навколишнього середовища, а також шкода історичній та культурній спадщині – вимагають визнання та компенсації відповідно до міжнародного права. У відповідь на цю вимогу було створено Реєстр збитків для України під егідою Ради Європи.

Реєстр – це більше, ніж просто збір даних. Створюючи об'єктивний облік збитків, втрат і шкоди, завданих Україні, він закладає основу для процесу, спрямованого на забезпечення справедливої компенсації постраждалим. Реєстр також сприяє майбутнім зусиллям з відновлення, підтримуючи реконструкцію України та відновлення нормального життя її народу.

Що таке Реєстр і що він робить?

Посилання на вебсайт міжнародного Реєстру збитків: https://rd4u.claims/.

Реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України (або Реєстр збитків для України, RD4U) є системою обліку заяв, поданих фізичними та юридичними особами та державою Україна про відшкодування збитків, втрат та шкоди, заподіяних агресією Російської Федерації проти України. У Реєстрі також зберігатимуться докази, якими будуть обґрунтовані ці вимоги.

Завданням Реєстру є приймання та опрацювання заяв і пов'язаних з ними доказів. Це включає в себе категоризацію, класифікацію та систематизацію цих заяв на основі певних критеріїв. Рада Реєстру оцінює заяви та визначає їхню прийнятність. Прийнятні заяви вносяться до Реєстру для подальшого їх розгляду та оцінки.

Для того, щоб  заяви були внесені до Реєстру, вони повинні стосуватися збитків, втрат або шкоди, завданих фізичним, юридичним особам та державі Україна, включаючи її регіональні та місцеві органи влади, державні чи підконтрольні установи, які:

  • були завдані 24 лютого 2022 року або пізніше;
  • були завдані на території України, в межах її міжнародно-визнаних кордонів, включаючи територіальні води;
  • були спричинені міжнародно-протиправними діями Російської Федерації в Україні або проти України.

Важливо розуміти, що Реєстр не є судом, трибуналом, компенсаційною комісією або компенсаційним фондом. Він не розглядатиме заяви, що надходять до нього, по суті, не оцінюватиме їхню вартість і не призначатиме жодних виплат. Ці функції виконуватиме міжнародний компенсаційний механізм, який буде створено в майбутньому. Реєстр є лише першим кроком на шляху до такого механізму. Роботу над створенням компенсаційного механізму вже розпочато, і мандат Реєстру включає в себе сприяння цій роботі.

Після створення компенсаційного механізму робота Реєстру продовжиться в рамках нової структури, і всі внесені до нього заяви та докази будуть передані до неї.

ПОДАТИ ЗАЯВУ

Заяви подаються до Реєстру збитків України (RD4U) в електронному вигляді через веб-портал Дія. https://diia.gov.ua/services/categories/gromadyanam/reparatsii-mizhnarodnyi-reiestr-zbytkiv

Заяви можуть бути подані українською або англійською мовами. З огляду на поточні технічні обмеження, наразі подання заяв англійською мовою недоступно.

 

Категорії заяв, які на сьогодні відкриті для подання заяв до Реєстру

А2.1 –  Смерть близького члена сім'ї

А3.1 – Пошкодження або знищення житлового нерухомого майна 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь