Лікування безпліддя: нові можливості в рамках Програми медичних гарантій (ПМГ).
Лікування безпліддя: нові можливості в рамках Програми медичних гарантій (ПМГ).
За даними ВООЗ, приблизно 1 з 6 жінок у світі страждає від безпліддя. Досить високі шанси стати батьками дає лікування безпліддя методами допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ, або запліднення іn vitro). Але лікування безпліддя за допомогою ДРТ є дорогим. Через це для багатьох людей послуги з відновлення репродуктивного здоров’я є майже недоступними. І не лише в Україні, а й в світі.
Враховуючи поточну ситуацію в Україні та для того, щоб збільшити шанси українців на омріяне батьківство, НСЗУ з 2024 року впроваджує новий пакет “Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)”. Це означає кращий доступ до послуг з відновлення репродуктивного здоров’я, адже оплата таких послуг буде відбуватися за державні кошти, в рамках Програми медичних гарантій.
Як скористатися послугами з лікування безпліддя у рамках Програми медичних гарантій?
У рамках кожного із пакетів Програми медичних гарантій передбачені певні правила доступу до безоплатних послуг, не виключення й пакет із лікування безпліддя.
Тож точками входу є:
* електронне направлення від медичного закладу, де створено спеціальний мультидисциплірнарний консиліум, який скеровує повнолітніх на лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій за Програмою медичних гарантій;
* встановлений діагноз “Жіноче безпліддя”, “Чоловіче безпліддя”;
* вік пацієнтки на момент початку циклу не більше 40 років;
* звернення для лікування безпліддя в той медичний заклад, який надає ці послуги за договором із НСЗУ.
Більше інформації за посиланнями нижче
https://www.kmu.gov.ua/news/likuvannia-bezpliddia-u-pmh
https://moz.gov.ua/.../jak-i-de-likuvatimut-bezpliddja...