Свіжа соціологія впевнено демонструє мовну стабільність в Україні.
Свіжа соціологія впевнено демонструє мовну стабільність в Україні.
Зокрема, 69,5% опитаних оцінили свій рівень володіння українською як високий; українську називають рідною 77,4% громадян; вдома розмовляють українською 63,8%, за межами - 63,3%; престижно спілкуватися українською - 75,5% сучасників.
Незважаючи на позитивні зрушення, які стали можливими завдяки рішучості, принциповості та відповідальності людей, опитаних у переважній більшості областей України, порушення мовних прав громадян України не вщухають, особливо у сферах інтернету, обслуговування, надання інформації про товари і послуги, інформації для загального ознайомлення, зовнішньої реклами, освіти, а також в органах влади.
Безперечно, наступальна українізація залежить від кожного з нас. Від спілкування вдома і в соцмережах. Від мовної культури та власної поведінки. Від реагувань і скарг на мою адресу. Від контролю і взаємодії з громадянським суспільством. Від відповідальності, сумління, поваги та гідності.
Застосовуючи дієві механізми мовного закону, захищаючи мовні права громадян, контролюючи реалізацію державної та регіональної мовних політик, сприяємо національній безпеці та обороні України. Утверджуючи українську, наближаємо Перемогу.
Тарас Кремінь