У міжнародному виданні Stars and Stripes опублікована стаття "Крим — це Україна, навіть через 10 років російської окупації" за авторством Моніки Бікаускайте-Алелюне, колишньої співробітниці з питань глобальної політики в Інституті Легатум та дослідни
У міжнародному виданні Stars and Stripes опублікована стаття "Крим — це Україна, навіть через 10 років російської окупації" за авторством Моніки Бікаускайте-Алелюне, колишньої співробітниці з питань глобальної політики в Інституті Легатум та дослідниці Німецького фонду Маршалла.
У статті розглядаються ключові аспекти місця Криму з початком російської агресії проти України, зокрема, масштабна російська пропаганда, яка намагається представити Крим як історично російську територію. Авторка статті наголошує, що ця теза є міфом, а Крим є українським.
Український статус Криму підтверджується не тільки міжнародним правом, а і дослідженнями, які показують, що менш як 6% писемної історії Криму від 9 століття до нашої ери належить російському періоду. Російське ж панування на півострові пов’язано з колонізацією, витісненням та вигнанням корінних народів, що врешті-решт мало кульмінацію у депортації 1944 року та геноциді кримських татар.
Значна частина статті присвячена сучасному спротиву кримчан окупаційній владі. Авторка наводить приклади різних форм спротиву, включаючи публічні протести, повідомлення в соціальних мережах, антиокупаційні плакати та символи, виконання українських патріотичних пісень, а також діяльність організованих рухів опору, таких як "Жовта стрічка" та партизанський рух "Атеш".
У статті зазначається, що “Крим є бастіоном надії, його народ чинить опір диктатурі, бореться за майбутнє Європи і демократії в цілому.” Також згадується, що Україна досягає успіхів в тому числі і завдяки підтримці союзників, що дозволяє успішно вражати російську військову інфраструктуру та Чорноморський флот.
В коментарі для статті Постійна Представниця Таміла Ташева зазначила:
"Згідно з нашими спостереженнями, успішні операції України в Чорному морі є одним із найважливіших факторів, що стимулюють протестні рухи в окупованому Криму. Цей успіх не лише відкрив зерновий коридор, але й підкреслив готовність України боротися за півострів. Наші громадяни в Криму бачать, що Україна бореться за них, що дає надію на деокупацію, яка є лише питанням часу, що, своєю чергою, надихає українських громадян чинити опір."
Стаття також звертає увагу на роль НАТО у протистоянні з Росією. Вона підкреслює необхідність зменшення доходів Росії від нафти і газу, що сповільнить військову машину Кремля.
“Обмеження доходів Росії від продажу нафти сповільнить військову машину Кремля. Крім того, це показало б, що НАТО не схиляється перед фальшивими ядерними погрозами і готове захищати демократію і Україну власним ядерним арсеналом, якщо це буде потрібно. Крим чинить опір окупанту протягом останніх 10 років. Сьогодні Захід повинен протистояти своїй втомі від війни і знайти нові шляхи для перемоги над Росією” — підсумовує Моніка Бікаускайте-Алелюне.
З повною версією статті можна ознайомитись за посиланням: https://cutt.ly/wefshbpT