Публічні службовці мають підтвердити законність джерел походження своєї готівки
Публічні службовці мають підтвердити законність джерел походження своєї готівки. НАЗК завдяки наявним механізмам перевірок має можливість ефективно виявляти недоброчесних декларантів та встановлювати факти недостовірного декларування даних про наявність та обсяг готівки.
Після впровадження нового ризик-орієнтованого підходу (https://bit.ly/4bfBzqn) до відбору та перевірок декларацій, НАЗК за допомогою логічного та арифметичного контролю (ЛАК) (https://bit.ly/4co28tX) отримало змогу відбирати на повну перевірку декларації, які мають найвищий показник рейтингу ризику, а також підвищити ефективність проведених повних перевірок.
Так, під час проведення повної перевірки декларації за 2022 рік, поданої заступником начальника відділу Закарпатської митниці, НАЗК виявило ознаки декларування недостовірних відомостей про наявність у декларанта та його дружини готівки на загальну суму понад 285 млн грн.
У декларації директора ДП «Дослідне господарство «Тахтаулово» Інституту захисту рослин Національної академії аграрних наук України» за 2022 рік НАЗК виявило ознаки декларування недостовірних відомостей про наявність готівки на понад 25 млн грн.
Невідповідності на загальну суму понад 59,5 млн грн було виявлено у декларації за 2021 рік голови Білгород-Дністровської районної ради.
Матеріали за результатами цих перевірок надіслані до органів досудового розслідування.
Про інші кейси докладніше: https://bit.ly/3XlAqKd
Більше результатів повних перевірок та відповідних довідок можна знайти в розділі “Моніторинг діяльності НАЗК” (https://bit.ly/4co9rSi)