ЧОРНОМОРСЬКА СЕЛИЩНА ГРОМАДА ОДЕСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Одеська область, Одеський район

Що потрібно знати про графіки відключень? – відповідає ДТЕК Одеські електромережі

Дата: 22.05.2024 16:27
Кількість переглядів: 107

Фото без опису

Що потрібно знати про графіки відключень? – відповідає ДТЕК Одеські електромережі

З 16 травня енергетики ДТЕК Одеські електромережі вимушені застосовувати графіки стабілізаційних відключень у регіоні за розпорядженням НЕК «Укренерго». Причина − значний дефіцит електроенергії в енергосистемі, що виник через пошкодження генеруючих потужностей внаслідок російських атак. Якщо не обмежувати споживання за таких умов, це призведе до численних аварій. Чому відключення необхідні та як вони відбуваються – відповідають в ДТЕК Одеські електромережі.

Причиною значного дефіциту електроенергії стали наслідки масштабних атак ворога по енергоінфраструктурі країни. За останні місяці особливо відчутних руйнувань зазнали саме об’єкти генерації. Оператор системи передачі НЕК Укренерго задіяв всі можливі ресурси, в тому числі й імпорт, однак їх не достатньо. Щоб вберегти енергосистему, НЕК Укренерго дає вказівку операторам системи розподілу застосовувати відключення.

Хто вирішує, коли будуть відключення?

НЕК «Укренерго» оцінює наявну потужність, яка виробляється, та прогнозує споживання електричної енергії на кожну годину доби наступного дня. Після цього розподіляє доступну потужність по всіх областях країни та доводить обсяги споживання до операторів системи розподілу. Якщо споживання буде перевищувати цей обсяг, головний диспетчер української енергосистеми дасть розпорядження всім операторам системи розподілу, в тому числі й ДТЕК Одеські електромережі, застосовувати стабілізаційні або екстрені відключення. Зі свого боку оператор системи розподілу робить все необхідне, щоб доступний ліміт електроенергії розподілявся справедливо між всіма клієнтами та підприємствами області.

Як працюють графіки відключень? Чому світла немає більше 3-х годин?

Оскільки доступний обсяг енергоспоживання спрогнозований, ДТЕК Одеські електромережі має змогу рівномірно його розподілити між різними споживачами по заздалегідь складеному графіку відповідно до якого світло відлючається у всіх по черзі.

У графіках є три категорії:

біла зона − світло є;

сіра зона − світла немає (3 години ± близько 30 хвилин на перемикання груп клієнтів);

світло-сіра зона − відключення можливі, якщо енергоспоживання перевищує встановлений ліміт «Укренерго».

Після відновлення світла просимо не вмикати одночасно енергоємні прилади в розетку, адже це різко підвищує навантаження на мережу та може спричинити аварійні ситуації.

Чому не попереджали щодо відключень?

Існує два види відключень – стабілізаційні та екстрені.

Стабілізаційні відключення відбуваються згідно з графіком, розміщеним на сайті ДТЕК Одеські електромережі в розділі «Відсутня електроенергія». Об’єм електроенергії, який можливо споживати, визначений заздалегідь на наступний день. Такі відключення обов’язково тривають 3 години (сіра зона) та у разі значного дефіциту електроенергії продовжуються ще на 3 години (світло-сіра зона) ± близько 30 хвилин на перемикання груп клієнтів. Ми повідомляємо про введення графіків відключень одразу, як отримуємо цю інформацію від НЕК «Укренерго».

Якщо ж відключення екстрене – воно відбувається без попередження та заздалегідь визначеного графіку та часу. Щойно наші фахівці отримують команду НЕК «Укренерго», в середньому протягом 10 хвилин вони мають обмежити споживання на чітко визначений обсяг.

Про застосування стабілізаційних чи екстрених відключень ми повідомляємо на сайті ДТЕК Одеські електромережі, на сторінці у Facebook та чат-боті у Viber і Telegram.

Навіщо застосовувати відключення вночі?

Оператор системи розподілу ДТЕК Одеські електромережі чітко підпорядковується командам НЕК «Укренерго». Ми проводимо відключення після відповідної команди у будь-який період доби.

Чому в мого сусіда є світло, а в мене нема?

Відключення застосовуються до всіх будинків та вулиць. Проте різні будинки і, навіть, різні під’їзди одного будинку можуть живитися від різних ліній електропередачі, тому відключаються в різний час. Будинки, що підключені до ліній, які живлять об’єкти критичної інфраструктури (лікарні, насосні станції, котельні) та аварійних резервних ліній, що виконують функцію регулювання енергосистеми, при стабілізаційних відключеннях не відключаються взагалі. Список таких об’єктів та ліній затверджує місцева влада, Держенергонагляд та НЕК Укренерго.

Чи відключатиметься вуличне освітлення?

Вуличне освітлення знеструмлюється разом із будинками, які потрапляють до графіків.

Об’єми економії обсягів вуличного освітлення вирішує місцева влада. За потреби спільно з органами місцевого самоврядування ми шукаємо оптимальне рішення щодо відключення вуличного освітлення, що з одного боку допоможе економити електроенергію, а з іншого – не буде знижувати безпеку населених пунктів.

Ми розуміємо, наскільки складно без світла. Але просимо вас набратись терпіння та вірити в енергетиків. Ми робимо все, аби відключення були якомога коротшими.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь