Під час підвищення температури повітря, щороку встановлюється високий та надзвичайно високий клас пожежної небезпеки.
Під час підвищення температури повітря, щороку встановлюється високий та надзвичайно високий клас пожежної небезпеки.
Аналізуючи виїзди на пожежі Державних пожежно-рятувальних частин за попередні роки встановлено, що значна кількість пожеж у весняно-літній період складає загорання сухої рослинності, стерні, очерету та сільськогосподарських угідь.
Також гостро стоїть питання забезпечення пожежної безпеки майбутнього врожаю зернової сільськогосподарської культури. Пора жнив - особливий пожежонебезпечний період, загрозу створюють спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у не справному стані, а також людська недбалість та безвідповідальність.
У зв’язку з цим виникає загроза виникнення пожеж зернових культур на корені, післяжнивних залишків, в місцях зберігання та переробки зернових.
Поряд з цим враховуючи, що в країні запроваджений воєнний стан та є значна загроза загоряння полів зернових через обстріли, є потреба посилення протипожежних заходів під час підготовки, збирання, зберігання та переробки врожаю.
З метою попередження та недопущення виникнення пожеж в природних екосистемах, випалювання сухої трави, залишків рослинності та побутових відходів відділ запобігання НС Южненської ТГ Одеського району ОРУ ГУ ДСНС України в Одеській області звертається до населення та наголошує про відповідальність, передбачену за дії, спрямовані на знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу, у відповідності до вимог статей 77, 77-1 КУпАП.