ЧОРНОМОРСЬКА СЕЛИЩНА ГРОМАДА ОДЕСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Одеська область, Одеський район

Компенсація ЄСВ – один з механізмів стимулювання роботодавців щодо працевлаштування безробітних.

Дата: 17.11.2021 16:43
Кількість переглядів: 415

Компенсація ЄСВ – один з механізмів стимулювання

роботодавців щодо працевлаштування безробітних.

Фото без опису

          Одним з напрямків стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць Законом України «Про зайнятість населення» передбачена щомісячна компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування при працевлаштуванні з числа зареєстрованих безробітних на нові робочі місця строком не менше, ніж на два роки за направленням служби зайнятості.

          Простою мовою – це відшкодування роботодавцю нарахованого та сплаченого ним єдиного внеску за працевлаштованого за направленням служби зайнятості  безробітного на створене роботодавцем нове робоче місце.

           Компенсація виплачується протягом 12 місяців з дня працевлаштування! Кількість осіб, за яких роботодавець має право отримувати компенсацію не обмежена. Розмір компенсації залежить від рівня заробітної плати працівника, при мінімальній заробітній платі 6500,00 грн. на місяць (з грудня місяця 2021 року) – розмір компенсації становитиме 1430,00 грн., таким чином, сума заощадження за рік складе – 17160,00 грн.  

          Створення і збереження робочих місць та забезпечення ефективної зайнятості населення – головні чинники ринку праці. І шлях вирішення цих проблем – в продуктивному співробітництві служби зайнятості і роботодавців.

 

Хто має право на отримання компенсації зі сплати ЄСВ:

 

 роботодавці, які створюють нові робочі місця та працевлаштовують, на них осіб соціально незахищених категорій (діти – сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; особи, звільнені після відбуття покарання, або примусового лікування; молодь, яка закінчила або припинила навчання у навчальних закладах, звільнилася із строкової військової служби, і яка вперше приймається на роботу; особи передпенсійного віку, інваліди, які не досягли пенсійного віку; один з батьків має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років; утримує без одного з подружжя до 14 років або дитину з інвалідністю; учасники бойових дій; особи, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям за направленням служби зайнятості.

– суб’єкти малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних, направлених службою зайнятості, на нові робочі місця створені у пріоритетних видах економічної діяльності (сільськогосподарська галузь, будівництво, переробна промисловість, лісопильне та стругальне виробництво, виробництво одягу, меблів, торгівля, транспорт, охорона здоров’я тощо).

Компенсація виплачується протягом 12 місяців з дня працевлаштування!

 

Умови отримання компенсації:

– підприємство не повинно бути банкрутом;

– підприємство не повинно бути створено у наслідок ліквідації, реорганізації;

– підприємство не повинно мати заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску;

– створення нового робочого місця має бути підтверджено органами пенсійного фонду;

– працевлаштування має відбуватись за сприяння служби зайнятості.

Після працевлаштування особи, з виконанням всіх вищевказаних вимог, роботодавець протягом 2 місяців має право звернутись до центру зайнятості з заявою про компенсацію. А також надає довідку встановленого зразка згідно з Порядком від 15.03.2013 року №347 (зі змінами).

 

           Шановні роботодавці! Створюйте нові робочі місця, звертайтеся до  центру зайнятості та користуйтеся своїм правом отримувати компенсацію єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування безробітних громадян!

           За додатковою інформацією звертайтеся до Лиманської районної філії Одеського обласного центу зайнятості : смт. Доброслав, пр.-т 40-річчя Визволення,4а, телефон: (04855)91979.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь