ЧОРНОМОРСЬКА СЕЛИЩНА ГРОМАДА ОДЕСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Одеська область, Одеський район

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ, ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО, ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ

Дата: 06.10.2021 11:53
Кількість переглядів: 603

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ, ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО, ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ

Фото без опису

Ці і ряд інших тем обговорили на спеціальному тренінгу в Одеській облдержадміністрації.

Після створення Чорноморської ТГ регулювання усіх цих питань в нашій громаді стало відповідальністю селищної ради, тому зустріч відвідала заступник глави Чорноморської селищної ради Лариса Бикова.

Найгостріше сьогодні стоїть тема домашнього насильства. Адже в Україні більше 3 млн. дітей є свідками домашнього насильства. Близько 2 млн. дітей до 14 років регулярно б'ються батьками. Для 10% таких дітей результатом стає смерть, а для 2 тисяч - самогубство. 50 тисяч дітей в рік йдуть з будинку. Діти, у яких били матір, в 6 разів більше схильні до суїциду. А 50% з них - до вживання наркотиків.

Це жахливі цифри і, звичайно ж, загальна проблема. Тому максимальна увага на тренінгу була приділена методам відвертання і боротьби з домашнім насильством в кожній окремій громаді, а значить і в країні в цілому.

На сьогодні вже розроблений алгоритм дій в таких випадках, який регулюється національними нормативно-правовими актами. У кожній громаді є уповноважена особа, до якої завжди можна звернутися по допомогу. На сайті Чорноморської ТГ є номери телефонів, по яких можна подзвонити і отримати моральну і правову підтримку. Однією з ключових проблем в цьому аспекті є той факт, що не завжди вдається виявити наявність домашнього насильства. Жінки бояться звертатися за допомогою, а по дітях не відразу видно. Тому завдання кожного причетного (родича, учителя, вихователя) звертати увагу на зміни в поведінці дитини. Адже це загальна відповідальність.

Обговорили на зустрічі і торгівлю людьми. Це не така далека від нас тема, як здається. Адже варіантів на сьогодні, на жаль, багато. Люди потрапляють в рабство від'їжджаючи на роботу за кордон, серед жебраків багато дітей, які були вкрадені. Жінок обманом видають заміж, над дітьми беруть опіку з метою наживи і так далі. Усе це відбувається навколо нас прямо зараз.

Третьою глобальною темою обговорення стало питання гендерної політики. Окрім дискримінації за статевою ознакою, обговорили і місцеві цільові програми і їх зв'язок з елементами гендерного підходу. У перспективі ця теорія може приносити позитивні плоди. Адже якщо робити правильний аналіз населення, тобто визначати, кого в громаді більше - дітей, дорослих, дівчаток або хлопчиків, то можливо більш точково визначати потреби населення і розподіляти бюджет.

Тренінг йшов два дні, а після нього має відбутися тривала робота, яка, сподіваємося, дасть позитивні результати.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь