ХТО КОМУ ЩО ПОВИНЕН?
ХТО КОМУ ЩО ПОВИНЕН?
У декількох будинках вже пройшли зустрічі мешканців з представниками ЖКГ. Приводом для цього послужили договори на надання послуг, які закінчують свій дворічний термін.
Перед співвласниками багатоквартирних будинків у черговий раз постав вибір - створювати ОСМД або підписувати новий договір з ЖЕКом.
У разі створення ОСМД усі мешканці могли б об'єднатися під однією юридичною особою і самостійно займатися використанням, управлінням і утриманням їх спільного майна. Правда, тоді мешканцям доведеться нести відповідальність не лише за свою квартиру, але і за сходові прольоти, під'їзди, горища, підвали, внутрішньобудинкові мережі, безпеку ліфтів і усю прибудинкову територію. Адже все, що за межами квартири - це спільна власність співвласників будинку. І утримувати її повинні усі мешканці.
Зараз ЖЕК обраний як керуюча компанія і він має право відкрити спецрахунок на дім. I, якщо мешканці хочуть, можуть накопичувати на нім гроші і давати доручення комунальникам направляти їх на потреби. Ті у свою чергу виконують роботи тільки в межах кошторису. Як правило там немає капітальних ремонтів, адже, якщо врахувати втрати на боржниках, то і на прибирання насилу вистачає.
Зараз на додаткові роботи виділяє гроші селищна рада. При створенні ОСМД будь-які екстрені ремонти або аварійні ситуації доведеться вирішувати за свій рахунок.
Крім того, зараз співробітники ЖЕКу займаються усією юридичною і бухгалтерською роботою.
Брати на себе таку відповідальність поки що ніхто не готовий. Тому мешканці після недовгих дискусій підписують нові договори з ЖЕКом на надання послуг з управління багатоквартирними будинками.
Варто відмітити, що згідно із законом відповідальність за житловий фонд несуть і керуюча компанія (тобто ЖЕК), і самі мешканці будинку. ЖЕК фактично відповідає за підтримку наших будинків і прибудинкової території в належному санітарно-технічному стані.
У його обов'язки входить:
прибирання будинків;
чистота на усій прибудинковій території;
обслуговування внутрішньобудинкових систем водопостачання, каналізації, теплових і електро мереж;
роботи по дезинфекції будинку;
полив дворів, клумб і газонів;
прибирання і вивезення снігу, посипання проходів і проїздів протиожеледними сумішами;
дератизація(знищення щурів);
дезинсекція(знищення комах);
технічне обслуговування ліфтів;
робота диспетчерських служб;
І тому подібне.
Співробітники ЖЕКу зобов'язані виконувати усі вказані вище роботи тільки до порогу вашої квартири. Незалежно від того, приватизована вона або ні. Водопровідники і електрики, які працюють в ЖЕКу, не зобов'язані міняти труби або крани, зливати воду з батарей, прочищати каналізацію, лагодити розетки і проводку усередині вашої квартири. Все, що знаходиться в її межах - відповідальність власників. І вони зобов'язані стежити за належним станом комунікацій, щоб не заважати і не шкодити іншим співвласникам.
Тільки при належному виконанні своїх обов'язків обома сторонами співпраця може бути плідною.